עורך דין מקצועי וזול – הילכו שניהם יחדיו?

החשש המצוי, הוא שמוצר או שירות שעולה תחילה בזול, יתברר כעולה ביוקר לאחר מכן...

האם כדאי לשכור עורך דין זול?

איך תדע מהו מחיר שכר טרחה הוגן עבור שירותיו של עו"ד?

האם זה משתלם בסופו של דבר?

איך תדע שזה לא יעלה לך ביוקר -  כך שבסופו של דבר שכ"ט של עו"ד זול, עולה ביוקר במהות התיק (התוצאה המיוחלת), ולכן מלכתחילה היה עדיף להימנע משכר טרחה זול של עורך דין?

כמו רוב האמיתות המושכלות, יש להניח למפורסמות ולגשת לבדוק דברים לאשורם: כל עו"ד לסוגו ולטיבו, וכל שירות האם הוא רציני ומקצועי.

על כן, שאלת מחיר-גובה עלות השירות, זול או יקר, כמעט ואינה רלוונטית בשלב זה של הבדיקה הראשונית, שהרי נוכל למצוא עו"ד יקר שאינו מקצועי, ולהפך, עו"ד זול, אך חרוץ למדן ונחוש להצלחה שעבודתו נאמנה וראויה – מקצועית ומצליחה. אם כן, מחיר התשלום שגובה עורך הדין אינו בהכרח מעיד על מומחיותו. ובכל זאת, נשוב בהמשך סקירה זו לשאלה - האם גובה שכר הטרחה תואם בגבולות הממוצע לשירות המשפטי.

להלן נמנה כלים ופרמטרים, העוזרים לבחון את מקצועיותו של עורך הדין בכללי, ובפרט בשירות המשפטי הספציפי הנצרך:

$11.      ניסיון ומקצועיות: בשיחה עם עורך הדין, שאל שאלות נקודתיות ומקיפות על התיק והתחום, אפילו אם הנך יודע ובקיא בתשובות. עמוד על בקיאותו של עוה"ד, התמצאותו בפרטים ובמטרייה המשפטית. ידיעותיו אלו יתכן וישרתו אותך לאחר מכן, אם בשירות אישי, ואם בייצוג בערכאות..

$12.      אמון הדדי: הרגש האם אתה מוכן למסור אמונך בעו"ד זה, האם הוא כנה וילך עם האמת (לפחות שלך), או ליבו מסור לאחר תאוות הבצע, ושאיפתו לתת שירות קצר ונקודתי, לקבל את כספו ולסור מאחריך..

$13.      גובה שכר הטרחה: בקש הצעת מחיר והזמנת עבודה בכתב, ראה מה היא כוללת והאם היא עונה על כל צרכיך בתיק. בחן האם תוכל לקבל הצעת מחיר בהסדר אחר (כגון: מינימום תשלום ראשוני + אחוזים % מהזכייה בתיק). תוכל להשוות את המחיר שהציע לך העו"ד עם שכר טרחה מינימלי מומלץ לפי כללי לשכת עורכי הדין (התעריף המינימלי המומלץ), התש"ס – 2000. אם התיק גדול ומורכב, נסה לקבל הצעת מחיר חלקית או לפי שלבים, או שכר הוגן להיכרות של עבודה לפי שעה.

$14.      ותק – ניסיון שנות עבודה: העיקר הוא הניסיון בפועל ובאותו התחום של התיק הרלוונטי למקרה שלך-הלקוח. עו"ד יכול לעסוק 20 שנה במקצוע, אך אם עסק בתחום שונה משלך, ו/או אינו נגיש ועדכני בשינויי הידע והפסיקה, או שאינו חרוץ וקשוב ללמוד את התיק כראוי - חסרונות אלו עלולות לבטל את יתרון ניסיונו בתחום. בכל אופן, עורך דין חרוץ ורציני שבעל יכולת לימוד וביטוי, יכול להצליח לא פחות מוותיקים 'עייפים'..

$15.      ביקורתיות על הבטחותיו של עורך הדין: באם אינו נביא, אינו יכול להבטיח במאת האחוזים הצלחה מלאה בכל תיק, אלא להעריך את סבירות ההצלחה והסיכויים. במידת החדש, כדאי להתייעץ בעורך דין אחר לצורך קבלת חוות דעת נוספת.

$16.      השפעת רמת המשרד: מפואר או פשוט, בבניין יוקרתי או במיקום סמי-מסחרי, אין לכך השפעה, וכמו בגדיו של האדם, כך קירות משרדו..

 

משרדינו משתדל לספק שירות טוב ללקוחותיו, בשכר טרחה הוגן, וזאת מבלי להתפשר על שירות אמין ומקצועי.

 

ניתן גם להכיר את משרדינו באמצעות סרטון יוטיוב:http://youtu.be/eUVnHxm1-f4

קישורים לדפים-מאמרים רלוונטיים כהמשך לדף זה (לחץ על הכותרת כדי לעבור לדף):

$1·        שכר טרחה מינימלי מומלץ לפי כללי לשכת עורכי הדין (התעריף המינימלי המומלץ), התש"ס – 2000.

$1·         ניהול תביעה לפי אחוזים % מהזכייה בתיק.

$1·         אודותינו - פירוט הניסיון המשפטי של המשרד.

כניסות: 6749
קטגוריה: משרד עו"ד בירושלים עידכון אחרון ב-שבת, 16 יולי 2016 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים עיקריים באתר (לחץ על הכותרת לכניסה לדף):

מעבר לדף:       ייצוג משפטי ועריכת כתבי בי-דין לערכאות בתי המשפט

מעבר לדף:       ניסוח מכתב משפטי הכולל תמצית זכויות לפי הדין, דרישה לפיצוי או מעשה ואזהרה

מעבר לדף:       תביעות כספיות - נזיקין (לשון הרע, תביעות קטנות, רשלנות מקצועית, תאונות דרכים)

מעבר לדף:       דיני מקרקעין, חוזה שכירות (דוגמא), הוצאת דייר סרבן-פינוי שוכר, סכסוכי שכנים, התנגדות להיתר בנייה/תב"ע, הפחתת היטל השבחה

מעבר לדף:       עריכת חוזים - הסכמים (סעיפים השומרים על טובת הלקוח, צרכנות - ביטול או תביעה בגין עסקה לא הוגנת, הסכמי לאתרי אינטרנט, תקנונים משפטיים)

מעבר לדף:       דיני עבודה  (פיצויי פיטורים, הלנת שכר, שעות נוספות, הרעת תנאים, דמי נסיעות, קרן פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה)

מעבר לדף:       מאמרים במשפט העברי, ושילובו בדין הישראלי

מעבר לדף:       פנייה מקוונת לייעוץ משפטי ראשוני, אודותינו  - רזומה והשקפת המשרד

מעבר לדף:       ערוץ היוטיוב של המשרד

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, עורך דין ושמאי מקרקעין, נושא תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, בעל ניסיון בפרקטיקה המשפטית ובשמאות מקרקעין, עבד כשכיר בייעוץ משפטי במשרד ציבורי ובמשרדים פרטיים בתחום הדין האזרחי ומקרקעין. השקפת העולם של המשרד, תואמת וכפופה לכללי התורה והצדק: "דַּבְּרוּ אֱמֶת, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ אֱמֶת וּמִשְׁפַּט שָׁלוֹם, שִׁפְטוּ בְּשַׁעֲרֵיכֶם" (זכריה ח') ומתן שירות אדיב.
האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על מכשולים משפטיים שנקרים בהתנהלות היומיומית של כל אדם, וכן על מקרי עוולה חריגים ונושאים חברתיים ציבוריים, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם לעמדת וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ובהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זהמשום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר עם עורך-הדין יונתן לוי בירותי:

טלפון: 025712262
דוא"ל: lawyeryb@gmail.com
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
פקס: 15325712262
המשרד ממוקם במרכז העיר בירושלים.