עורך דין מקצועי וזול – הילכו שניהם יחדיו?

 

החשש הידוע והמצוי, הוא שמוצר או שירות שעולה בזול תחילה, יתברר כעולה ביוקר לאחר מכן, נוכח ההוצאות והנזקים שנגרמו באיכותו הירודה...

ומה בנוגע לשירות משפטי - האם כדאי לשכור עורך דין זול?

איך תדע מהו גובה שכר טרחה הוגן עבור שירותיו של עו"ד?    האם ההוגן זה יחסי לרמתו של עוה"ד, או למורכבות התיק, או שזה שיווק ומוניטין מנופח?

התשובה לכך, כמו רוב המושכלות, יש לבדוק דברים לאשורם: כל עו"ד להתמחותו וטיבו - האם הוא רציני ומקצועי, אמין וישר?

על כן, שאלת מחיר-גובה עלות השירות, זול או יקר, כמעט ואינה רלוונטית בשלב זה של הבדיקה הראשונית. נוכל למצוא עו"ד יקר שאינו מקצועי, ולהפך, עו"ד זול, אך חרוץ למדן ונחוש להצלחה שעבודתו נאמנה וראויה – מקצועית ומצליחה. אם כן, מחיר התשלום שגובה עורך הדין אינו בהכרח מעיד על מומחיותו.

 

להלן פירוט כלים ופרמטרים העוזרים לבחון את מקצועיותו של עורך הדין בכללי, ובפרט בשירות המשפטי הספציפי הנצרך:

  1. ניסיון ומקצועיות: בשיחה עם עורך הדין, האם הוא שאל שאלות נקודתיות ומקיפות על התיק והתחום (אפילו אם הלקוח הפגין בקיאות עובדתית ומשפטית). עמוד על בקיאותו של עוה"ד, התמצאותו בפרטים ובמטרייה המשפטית. ידיעותיו אלו יתכן וישרתו אותך לאחר מכן, אם בשירות אישי, ואם בייצוג בערכאות..
  2. אמון הדדי: הרגש האם אתה מוכן למסור אמונך בעו"ד זה, האם הוא כנה וילך עם האמת (לפחות שלך), או ליבו מסור לאחר תאוות הבצע וסגירת התיק (וקבלת שכ"ט), וקיים חשש שיאבד סבלנותו אליך וינהל את התיק בעצלתיים (מאידך, יש להתנהל בהתקשרות יעילה ומסודרת עם עו"ד, במיוחד בתקשורת המודרנית המהירה והמקוטעת)..
  3. גובה שכר הטרחה: בקש הצעת מחיר והזמנת עבודה בכתב, ראה מה היא כוללת והאם היא עונה על כל צרכיך בתיק. בחן האם תוכל לקבל הצעת מחיר בהסדר אחר (כגון: מינימום תשלום ראשוני + אחוזים % מהזכייה בתיק). תוכל להשוות את המחיר שהציע לך עוה"ד עם שכר טרחה מינימלי מומלץ לפי כללי לשכת עורכי הדין (התעריף המינימלי המומלץ), התש"ס – 2000. אם התיק גדול ומורכב, נסה לקבל הצעת מחיר חלקית או לפי שלבים, או שכר הוגן להיכרות של עבודה לפי שעה.
  4. ותק – ניסיון שנות עבודה: העיקר הוא הניסיון בפועל ובאותו התחום של התיק הרלוונטי למקרה שלך-הלקוח. עו"ד יכול לעסוק 20 שנה במקצוע, אך אם עסק בתחום שונה משלך, ו/או אינו נגיש ועדכני בשינויי הידע והפסיקה, או שאינו חרוץ וקשוב ללמוד את התיק כראוי - חסרונות אלו עלולות לבטל את יתרון ניסיונו בתחום. בכל אופן, עורך דין חרוץ ורציני שבעל יכולת לימוד וביטוי, יכול להצליח לא פחות מוותיקים 'עייפים'..
  5. ביקורתיות על הבטחותיו של עורך הדין: באם אינו נביא, אינו יכול להבטיח במאת האחוזים הצלחה מלאה בכל תיק, אלא להעריך את סבירות ההצלחה והסיכויים. במידת החדש, כדאי להתייעץ בעורך דין אחר לצורך קבלת חוות דעת נוספת. עו"ד שמדבר גְּדוֹלוֹת וּנְצוּרוֹת וכן חוזר כנחתום על עיסתו, מעיד על אופיו. החיים המשפטיים מלאי הפתעות, ו'אַל תִּתְהַלֵּל בְּיוֹם מָחָר: כִּי לֹא תֵדַע מַה יֵּלֶד יוֹם' (משלי כז').
  6. השפעת רמת המשרד: מפואר או פשוט, בבניין יוקרתי או במיקום סמי-מסחרי. כנראה שאין לכך השפעה, וכמו בגדיו של האדם, כך קירות משרדו..

 

משרדינו משתדל לספק שירות טוב ללקוחותיו, בשכר טרחה הוגן, וזאת מבלי להתפשר על שירות אמין ומקצועי. מוזמנים לפנות אליהו בפנייה צור קשר, אימייל או טלפונית..

 

ניתן גם להכיר את משרדינו באמצעות סרטון יוטיוב: http://youtu.be/eUVnHxm1-f4  

כניסות: 19992
קטגוריה: יחודיות המשרד עידכון אחרון ב-ראשון, 03 יוני 2018 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים עיקריים באתר (לחץ על הכותרת לכניסה לדף):

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, עורך דין ושמאי מקרקעין, נושא תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, בעל ניסיון בפרקטיקה המשפטית ובשמאות מקרקעין, עבד כשכיר בייעוץ משפטי במשרד ציבורי ובמשרדים פרטיים בתחום הדין האזרחי ומקרקעין. השקפת העולם של המשרד, תואמת וכפופה לכללי התורה והצדק: "דַּבְּרוּ אֱמֶת, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ אֱמֶת וּמִשְׁפַּט שָׁלוֹם, שִׁפְטוּ בְּשַׁעֲרֵיכֶם" (זכריה ח') ומתן שירות אדיב.
האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על מכשולים משפטיים שנקרים בהתנהלות היומיומית של כל אדם, וכן על מקרי עוולה חריגים ונושאים חברתיים ציבוריים, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם לעמדת וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ובהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זהמשום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר עם עורך-הדין יונתן לוי בירותי:

טלפון: 052-8081155
דוא"ל: lawyeryb@gmail.com
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
פקס: 15325712262
המשרד ממוקם במרכז העיר בירושלים.