בוררות צדק ברוח התורה

תוכן עניינים אוטומטי (לחץ על הכותרת למעבר לפרק)

א.      בוררות צדק – עיקרי השירות והיתרונות:. 1

ב.      התחייבות לבורר ירא שמיים ישר והגון:. 1

ג.      עלויות, נהלים ואפשרויות נוספות:. 1

א.    בוררות צדק – עיקרי השירות והיתרונות:

 1. משרדינו מציע שירות של 'בוררות צדק' המשלבת את חוקי הבוררות לפי הדין בישראל, לצד עקרונות הצדק, היושר, ההגינות, ואמת של התורה. עקרונות אלו באות לידי ביטוי בפסוקי תנ"ך רבים, ואין הכוונה להצמדות וכפיפות לכל ההלכה של הפסיקה הרבנית באלפיים שנה אחרונות.
  • לעיון בפסוקי התנ"ך העיקריים המהווים את עקרונות הצדק המשפטי, ראו ברשימת המאמרים בעניין 'משפט עברי' בקישור זה:

https://www.tsedek.com/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%98-%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99

ב.     התחייבות לבורר ירא שמיים ישר והגון:

 1. מלבד העקרונות התיאורטיים המנחים את משרדינו, יש כמובן לדעת לאזן ולבחור ביניהם (לצד טענות ושיקולים שונים) בכל סוגיה ועניין, וכאן נכנס הגורם החשוב של אופיו ותכונותיו של הבורר עצמו.
 2. כידוע למשל בהשקפה פוליטית, דעתם של הבריות שונות, ואלו לרוב נובעות מסל הערכים והידע שאותו האדם צבר, לצד ההשפעות הסביבתיות והתקשורתיות.
 3. עו"ד יונתן לוי הינו בעל השכלה אקדמאית רחבה, לצד ידע והתמחות בתורה ומגילות קומראן, והיסטוריית בית שני. אך יונתן ידוע ומוכר כחותר לקידום ערכי הצדק והיושר במספר תחומים, שחלקם מוצגים לציבור באתר זה: http://bills.tsedek.com

ג.      עלות הבוררות, נהלים ואפשרויות נוספות:

 1. עלויות הבוררות בישראל יחסית גבוהות, ועיקרם בשני סוגים:
  • מחיר שעתי לזמן הדיון: נע מכמה מאות דולרים ועד ל-2,500 ₪ לשעה. אמנם מחיר זה נראה גבוה לשעה, אך הבורר משקיע פי כמה וכמה יותר שעות על כתיבת פסה"ד, לצד קריאת כתבי הדין של הצדדים, ולעיתים התנהלויות נוספות עם הצדדים.[1]
  • מחיר גלובלי לתיק מסוים: לרוב מתחיל מ-7,000 ₪ לתיקים קטנים, ועולה בהתאם לסכום התיק ומורכבותו.
 2. בוררות הצדק המוצעת כאן הינה בוררות על הצד הזול, ולבעלי הדין ניתנת האפשרות גם לבחור בין אפשרויות שכר-הטרחה השונים.

 

[1] אם הדברים יושוו לשכרו של שופט, הרי כמות השעות ששופט נמצא בדיונים לבתיק, לדעתי לעיתים גבוה ולעיתים נמוכה (טעון בדיקה סטטיסטית), אך ישנם שינויים מהותיים ביניהם, כמו רצף הדיונים וזמן פסה"ד,

כניסות: 2263
קטגוריה: תביעות נזיקין עידכון אחרון ב-רביעי, 03 יוני 2020 נכתב על ידי יונתן לוי בירותי הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים עיקריים באתר (לחץ על הכותרת לכניסה לדף):

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, עורך דין ושמאי מקרקעין, נושא תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, בעל ניסיון בפרקטיקה המשפטית ובשמאות מקרקעין, עבד כשכיר בייעוץ משפטי במשרד ציבורי ובמשרדים פרטיים בתחום הדין האזרחי ומקרקעין. השקפת העולם של המשרד, תואמת וכפופה לכללי התורה והצדק: "דַּבְּרוּ אֱמֶת, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ אֱמֶת וּמִשְׁפַּט שָׁלוֹם, שִׁפְטוּ בְּשַׁעֲרֵיכֶם" (זכריה ח') ומתן שירות אדיב.
האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על מכשולים משפטיים שנקרים בהתנהלות היומיומית של כל אדם, וכן על מקרי עוולה חריגים ונושאים חברתיים ציבוריים, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם לעמדת וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ובהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זהמשום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר עם עורך-הדין יונתן לוי בירותי:

טלפון: 052-8081155
דוא"ל: lawyeryb@gmail.com
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
פקס: 15325712262
המשרד ממוקם במרכז העיר בירושלים.