שירות משפטי ע"י עורך-דין דתי ירא שמיים

משרד עורך-הדין יונתן לוי בירותי מיועד ופונה, בין היתר, אל ציבור הדתי והחרדי שמבקש להתנהל בצורה ישרה ולחשוף את האמת, כדי להגיע למשפט צדק – המהווה את יסוד החברה התקינה ועל כך הוכיחו הנביאים. ביהדות התפתח ספרות פסיקה בענייני משפט שרובה על יסוד הכרך 'חושן משפט' מספר הפסיקה שהתקבל בתפוצות ישראל: 'השולחן ערוך'. אמנם רוב ספרות זו הינה תקנות דרבנן (אינן דאורייתא) ונערכו טרם וללא התייחסות למערכות החיים המודרניות של שהקמנו ופיתחנו במדינת ישראל, וכן רוב הגופים המשפטיים אינם מקבלים עליהם בוררות של בתי דין לממונות. לשם כך הוקמו בתי דין לממונות המייצגים את המשפט העברי, ואלו משתדלים לתת מענה ופסיקה משולבת – של המשפט העברי המתפתח לאורחות החיים, ובפרט שלא יישאר פער והפלייה גדולה בין הפסיקה הצפויה בבתי המשפט של המדינה, לעומת בתי הדין הממוניים (כגון: גמרא בידי שמיים, ריבית). רמת המודעות או האמון של הציבור החרדי ובמיוחד הדתי לבתי דין לממונות אלו נמוך, ובכל אופן כאשר אדם נתבע בבית משפט – אין לו אפשרות להעביר את התיק לבית דין לממונות (אלא בהסכמה, כמו כל בוררות).

משרדינו דוגל ופועל ברוח התורה, חותר לרצוי והראוי בין הדין הישראלי (החוק והפסיקה ברשות השופטת) לבין המשפט העברי (ערכי התורה ודיניה): "לִמְדוּ הֵיטֵב דִּרְשׁוּ מִשְׁפָּט" (ישעיהו א'). אם יש סיכוי והסכמת הלקוח, השאיפה למצות שיח לפשרה בין הצדדים מחוץ לכותלי בית המשפט, אשר חוסך הוצאות ומשאבים יקרים (עלויות שכ"ט עו"ד לניהול משפט, זמן, מסכת נפשית, אגרות, מומחים ועדים), ובמיוחד לחץ ותסכול נפשי.

 

מאידך, אם גישת הנחמדות והשלום אינה מועילה ומקדמת את האינטרסים (המוצדקים) של הלקוח, או במקרים שאינה רלוונטית או נכונה (טקטית/אסטרטגית), הרי שמשרדינו יכנס לעובי הקורה ולדקויות בעובדות האירוע-התיק המשפטי (המילה 'צדק' מורכבת מהמילים: 'צד' ו'דק'), ימליץ ויפעל בנחישות למען מימוש מלוא זכויות הלקוח, בכל דרכי הפעולה המשפטיים הנחוצים והאפשריים, כולל החריפים שבהם: "וְדָרַשְׁתָּ וְחָקַרְתָּ וְשָׁאַלְתָּ, הֵיטֵב" (דברים יג'); "כֹּה אָמַר יי, עֲשׂוּ מִשְׁפָּט וּצְדָקָה, וְהַצִּילוּ גָזוּל, מִיַּד עָשׁוֹק" (ירמיהו כב'), וישמש ייצוג מקצועי: "פְּתַח פִּיךָ לְאִלֵּם; אֶל דִּין כָּל בְּנֵי חֲלוֹף.  פְּתַח פִּיךָ שְׁפָט צֶדֶק; וְדִין עָנִי וְאֶבְיוֹן" (משלי לא'), ללא מורא: "לֹא תַכִּירוּ פָנִים בַּמִּשְׁפָּט, כַּקָּטֹן כַּגָּדֹל תִּשְׁמָעוּן לֹא תָגוּרוּ מִפְּנֵי אִישׁ, כִּי הַמִּשְׁפָּט לֵאלֹהִים הוּא" (דברים א').

 

 

עם זאת, רבים סבורים שכיוון שנגרם להם עוול כגון "לֹא תַעֲשׂוּ עָוֶל בַּמִּשְׁפָּט בַּמִּדָּה בַּמִּשְׁקָל וּבַמְּשׂוּרָה. מֹאזְנֵי צֶדֶק אַבְנֵי צֶדֶק אֵיפַת צֶדֶק וְהִין צֶדֶק יִהְיֶה לָכֶם אֲנִי יי אֱלֹהֵיכֶם" (ויקרא יט' 36-35); "וְלֹא תְכַחֲשׁוּ וְלֹא תְשַׁקְּרוּ, אִישׁ בַּעֲמִיתוֹ" (ויקרא יט'), אז כעת גם הם צריכים לנקום באותן שיטות, אם לא חמורות מכך. אך התורה היא: "צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף" (דברים טז'), דהיינו לשמור על כללי הצדק ולא "כל האמצעים מכשירים את המטרה". פעולות תקיפות אינן פירושן המצאת טענות שקר במשפט בגלל ששיקרו לפני כן: "וְלֹא תַעֲנֶה בְרֵעֲךָ עֵד שָׁוְא". אמנם הטווח האפור של ניסוחים לעיתים חוטא ב: "מִדְּבַר שֶׁקֶר תִּרְחָק" (שמות כג'), ויש לציין שהתנסחויות גבוהות ומנופחות אינן עושות רושם רב על השופט או באי כוח הצדדים, ולעיתים אף מטעות מל: "דַּבְּרוּ אֱמֶת, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ אֱמֶת וּמִשְׁפַּט שָׁלוֹם, שִׁפְטוּ בְּשַׁעֲרֵיכֶם" (זכריה ח').

המשרד מעניק ייעוץ ראשוני תוך אפיון רצונות הלקוח לפי דרישותיו ותביעותיו, עובר אל העמקה בעובדות בשטח ובנסיבות האישיות: "לִמְדוּ הֵיטֵב דִּרְשׁוּ מִשְׁפָּט" (ישעיהו א'), ממשיך בבחינת המטרייה המשפטית והדין הראוי, עד להצגת מכלול אפשרויות הפעולה (הסיכויים והסיכונים), והמלצה על אחת מהן (או על חלקן). כל זאת, תוך שיתוף פעולה עם הלקוח ברצונותיו ותכנון המהלכים. לאחר מכן, בשלב תחילת וטיפול בתיק, המשרד פועל במקצועיות ומתווה את טקטיקות הפעולה, לצד דיווח ועדכון שוטף ללקוח (ואישוריו לפי הצורך): "פְּתַח-פִּיךָ לְאִלֵּם; אֶל דִּין, כָּל-בְּנֵי חֲלוֹף.  פְּתַח-פִּיךָ שְׁפָט-צֶדֶק;  וְדִין, עָנִי וְאֶבְיוֹן" (משלי לא').

כניסות: 70384
קטגוריה: יחודיות המשרד עידכון אחרון ב-ראשון, 03 יוני 2018 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים עיקריים באתר (לחץ על הכותרת לכניסה לדף):

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, עורך דין ושמאי מקרקעין, נושא תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, בעל ניסיון בפרקטיקה המשפטית ובשמאות מקרקעין, עבד כשכיר בייעוץ משפטי במשרד ציבורי ובמשרדים פרטיים בתחום הדין האזרחי ומקרקעין. השקפת העולם של המשרד, תואמת וכפופה לכללי התורה והצדק: "דַּבְּרוּ אֱמֶת, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ אֱמֶת וּמִשְׁפַּט שָׁלוֹם, שִׁפְטוּ בְּשַׁעֲרֵיכֶם" (זכריה ח') ומתן שירות אדיב.
האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על מכשולים משפטיים שנקרים בהתנהלות היומיומית של כל אדם, וכן על מקרי עוולה חריגים ונושאים חברתיים ציבוריים, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם לעמדת וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ובהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זהמשום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר עם עורך-הדין יונתן לוי בירותי:

טלפון: 052-8081155
דוא"ל: lawyeryb@gmail.com
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
פקס: 15325712262
המשרד ממוקם במרכז העיר בירושלים.