הסכם למכירת בית בירושלים – עו"ד מקרקעין

 

עורך דין יונתן לוי בירותי, עוסק גם כשמאי מקרקעין מוסמך, ושילוב זה מהווה ערך מוסף להתמחות והתמקצעות בדיני המקרקעין ובהבנת שוק הנדל"ן בירושלים.

משרדינו מטפל בכתיבת חוזי מכירה ורכישת דירות ובתים, או כל נכס אחר. במאגר המשרד הסכמים וסעיפים שמטרתם להגן ולעגן את זכויות הלקוח, כמו גם לצפות בעיות עתידיות ומיקוח כספי תוכני וענייני בתנאי העסקה ושוויה.

לצד כתיבת הסכמים, המשרד מספק שירותים נוספים בדיני המקרקעין, כגון היטלי ומיסוי: מס שבח, מס רכישה והיטל השבחה.

 

 

תחומי עיסוק נוספים בתחום מקרקעין (נכסי דלא ניידי):

הסכמי מכר ושכירות: המשרד מספק שירות, ייעוץ ובדיקה טרם רכישת דירה או כל נכס מקרקעין. כמו כן, למשרד מאגר חוזי שכירות הוגנים, השומרים על זכויות שני הצדדים, והתאמתם וניסוחם לפי רצון הצדדים ופרטי הנכס.

תביעות בגין ירידת ערך: נכסים כתוצאה מאישורה של תוכנית, על בסיס סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה.

התנגדויות להיטלי השבחה: ליווי והגשת התנגדות להיטל השבחה הנקבעת למקרקעין כתוצאה מגורם משביח, כגון תכנית מפורטת או הקלה על תכנית. השומה נקראת שומה אחרת או שומה נגדית, כיוון שמטרתה היא להשיג על חוות דעתו של שמאי מטעם הועדה המקומית, שלדעת בעל הזכויות בנכס, קביעתו גבוהה מדי.

מתן ייעוץ משפטי במסגרת הכנת תכנית מתאר, איחוד וחלוקה, רישוי, ייצוג בהתנגדויות ובעתירות מנהליות, ניהול תיקי הפקעות. התנגדות להפקעה, עתירות מנהליות בגין ההפקעות, תביעות לקבלת שווי ההפקעה, התנגדות להיתר בנייה.

ייצוג בפני רשם המקרקעין, טיפול בבעיות בית משותף (בעיקר בין שכנים).

ייצוג לקוחות מסחריים ופרטיים לעניין צווי מניעה, צווי הריסה ובקשות לקבלת היתרי בנייה, הקלות וחריגות בנייה. וייצוג תובעים ונתבעים בהליכים שונים בשל אי קיום ההסכמים או בשל ליקויי בנייה.

 

 

הערה: כללי לשכת עו"ד אוסרים על עו"ד למסור שירות באותו עניין/תיק בכובע נוסף של שמאי מקרקעין, אך אין מניעה לצרף ידע וניסיון משולב, שכאמור מהווה יתרון להתמקצעות בתחום המקרקעין.

עורך דין יונתן לוי בירותי, הינו גם כשמאי מקרקעין מוסמך ופעיל, שילוב שמקנה ערך מוסף להתמחות והתמקצעות בדיני המקרקעין ובהבנת שוק הנדל"ן בירושלים.

משרדינו מטפל בייעוץ וייצוג בנדל"ן, תכנון ובנייה ומיסוי (מס שבח, מס רכישה), מתן ייעוץ משפטי במסגרת הכנת תכנית מתאר, איחוד וחלוקה, רישוי, ייצוג בהתנגדויות ובעתירות מנהליות, ניהול תיקי הפקעות (התנגדות להפקעה, עתירות מנהליות בגין ההפקעות, תביעות לקבלת שווי ההפקעה), ייצוג בפני רשם המקרקעין, ייצוג לקוחות מסחריים ופרטיים לעניין צווי מניעה, צווי הריסה ובקשות לקבלת היתרי בנייה, הקלות וחריגות בנייה, ייצוג תובעים ונתבעים בהליכים שונים בשל אי קיום ההסכמים או בשל ליקויי בנייה.

 

מעבר לדפים-מאמרים נוספים בתחום המקרקעין:

·       הפחתת היטל השבחה – ליווי להגשת שומה אחרת

·       פיצויי ירידת ערך מקרקעין בגין תוכנית פוגעת, לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה

·       הגשת התנגדות להיתר בנייה ולתכניות בניין

·       טיפול בסכסוכים בין שותפים של בית משותף (שכנים)

·       מאמר: מיסוי מקרקעין במשפט הישראלי

·  מאמר: כדאיות רכישת דירה בישראל ביחס להשכרתה  

·       משרד השיכון והדיור: המדריך לרוכש דירה חדשה

כניסות: 17668
קטגוריה: עו"ד דין לחוזים עידכון אחרון ב-שבת, 16 יולי 2016 נכתב על ידי מנהל אתר