בדיקה משפטית של סעיפים וזכויות בהסכם שכירות

חוזה שכירות בין שוכר (שהוא הדייר) לבין בעל בית (שהוא המשכיר), נקבע על-פי הרצון החופשי של הצדדים, אך עדיין, ישנה חשיבות רבה במשא ומתן לידע עם המקובל והנהוג בשוק המקרקעין, ועוד יותר, להשלכות משפטיות של הסדרים וסעיפי ההסכם שכירות. אך למרות זאת, האדם מן היישוב, שאינו עוסק ומכיר את המקורות המשפטיים, הפרשנות והנוהג בתחום, עלול לא לנצל את זכויותיו המשפטיות, לאבד מכספו ולפעול נגד עצמו בחוזה כובל או מגביל. לכן כדאי לקבל ייעוץ ו/או ליווי ו/או בדיקת חוזה שכירות ע"י עורך דין שמומחה בתחום.

ניתן לצפות גם בסרטון וידאו המסביר על חוזה שכירות בלחיצה כאן.

 

למשרדינו מאגר וידע בחוזי שכירות הוגנים (לחץ כאן לעיון בחוזה שכירות מומלץ), ומתמחה בכתיבה ועריכה של הסכמי שכירות למגורים ולעסקים, השומרים על זכויות הצדדים, והתאמתם וניסוחם לפי רצון הצדדים ומהות השכירות.

עקרונות אלו חשובים כבר מהתחלה, שכן אם הצדדים לא חשים בנוח זה עם זה, ומתגלים קונפליקטים בין בעל הנכס לשוכרים כבר בשלב של טרם חתימת החוזה, רצוי לשקול האם כדאי להתקשר בהסכם.

השירות כולל הסברים והבהרות ללקוח; מהם עיקרי הדין ודרכי התמודדות, על-מנת לגבש נוסחה נכונה בעסקה ובהסכם לצד ההשלכות המשפטיות של הסעיפים השונים בהסכם.

כמו כן, ניתן שירות וייצוג לאחר חתימה על ההסכם, כולל מכתבים משפטיים שעלולים להגיע כתוצאה באי-קיום תנאים בחוזה, ולפי הצורך, הגשת כתבי בי-דין וייצוג בערכאות בית המשפט, על מנת לקבל זכויות ו/או תשלומים המגיעים לשוכר/המשכיר לפי ההסכם או החוק או המקובל בתחום.

למעבר לדף עורך דין מקרקעין לפינוי שוכר – תביעה לפינוי מושכר, לחץ כאן.

כמו כן, משרדשמתמחה בתחום המקרקעין והנדל"ן, בכללו בכתיבה ועריכה של הסכמי שכירות למגורים ולעסקים, מכיל מאגר וידע בחוזי שכירות הוגנים, השומרים על זכויות שני הצדדים, והתאמתם וניסוחם לפי רצון הצדדים ופרטי הנכס ומהות השכירות.

 

להלן דוגמאות לסעיפים עליהם אמון משרד עו"ד המטפל בהסכמי שכירות:

·       בדיקת זיהוי הנכס והמסמכים המשפטיים

·       ביטוח הדירה, השוכרים וצד ג' (אורחים)

·       קביעת סעיפי יסוד, משמעותם והתראות לביצועם

·       אפשרות פריצת הדירה במצב של הפרה יסודית של השוכר ואי פינוי המושכר

·       ערבויות, נוסח שטר חוב, הפקדתם אצל המשכיר או נאמן

·       חישוב גובה פיצויים, כגון בגין איחור במסירת המושכר

ברשימה הבאה אתייחס למספר נקודות, שיש לשוכרים לתת עליהן את הדעת, בטרם כניסה לעסקת שכירות, על מנת למנוע פגיעה כלכלית או אחרת בעתיד:

ברשימה הבאה אתייחס למספר נקודות, שיש למשכירים - בעלי הבית לתת עליהן את הדעת, בטרם כניסה לעסקת שכירות על מנת למנוע פגיעה כלכלית או אחרת בעתיד:

 

תחת כותרת זו, בתתי הכותרות, תוכל לקרוא מאמרים של חוזי שכירות לדוגמה, וכותרת 'סכסוך שכנים', תוכל למצוא מידע על הליך טיפול עד הוצאת דייר מפר חוזה שכירות.

  

 

חזרה לדף הבית

 

כניסות: 12276
קטגוריה: חוזה שכירות עידכון אחרון ב-שבת, 16 יולי 2016 נכתב על ידי מנהל אתר