עורך דין לתביעה לפי אחוזים

בתחום הדין האזרחי, מותר לעו"ד לגבות מהלקוח שכ"ט מותנה באחוזים מסכום הזכייה הצפוי בתביעה משפטית. ואכן, רבים מהלקוחות מעדיפים סוג זה של שכר טרחה, שיש בו שני יתרונות: האחד - תשלום בסוף התיק ולא בהתחלה, והשני - תשלום רק בתנאי של זכייה ולא בכל אופן.

לצפייה בקטע וידאו המסביר את מהות שכר טרחה לפי אחוזים, לחץ כאן.

הגבול הדק והאפור של עורך-דין כמייצג והדובר של בא כוחו – הלקוח, עלול לחרוג להתערבות מהותית של עורך-הדין בתיק, ובתיקים של שכר טרחה על בסיס אחוזים מההצלחה, יש לעו"ד תמריץ נוסף, עד לתפקודו כשכיר חרב, שהרי ככל שיצליח בתיק - כך יגדל שכרו.

אך מעטים הם עורכי הדין שמקבלים תביעות בשכר מסוג זה (שמותנה ב-% מהזכייה), שהרי להם יש סיבות אחרות מדוע אינם ששים לקחת תיקים לפי אחוזים, כי על אף הידע והניסיון המקצועי שלהם, אין להם ידיעה ברורה או ביטחון בהצלחת התביעה, כיוון שרוב העובדות מתבררות תוך דיון וחקירה מול הצד שכנגד. סיבה נוספת היא, החשש והקושי לגבות במסודר את התשלום מהלקוח בסוף התביעה, וכן החשש שהלקוח יעזוב את שירותיו של עוה"ד טרם סיום ההליך.

 

לאחר שהסברנו את השיקולים של הלקוח מחד ועורכי הדין מנגד, נציג להלן את גישת משרדינו בעניין שירות משפטי בתשלום של אחוזים:

אנו מסכימים לקחת תיקים שמותנים בשכר שהותנה לפי תוצאות והוגדר באחוזים % מההצלחה, אך זאת באה תנאים אלו:

        א.        אמיתות פרטיי תביעת הלקוח וצדקת הדרך

        ב.        סיכוי גבוה לזכייה בתביעה

         ג.         תשלום מינימלי מראש עבור טיפול וזמן עבודה בתיק (לכן השירות משתלם לתביעות שסכומן מעל תביעה קטנה - 33,400 ₪)

 

לבדיקת תביעה במתכונת זו, הנכם מוזמנים לפנות למשרדינו, ולאחר שתפרטו את האירוע העובדתי, ומשרדינו ינתח את סיכויי הצלחת התביעה, נגיש  לכם הצעת מחיר והסכם שכר טרחה לפי בתנאים שנקבע.

להלן קישורים לדפים-מאמרים רלוונטיים:

לתביעת נזיקין – גוף או רכוש, לחץ כאן.

לתביעת בעקבות תאונת דרכים, לחץ כאן.

להנחיות והחלטות ועדת שכר הטרחה - לשכת עורכי הדין, לחץ כאן.

כניסות: 37806
קטגוריה: ייצוג בבית משפט עידכון אחרון ב-שני, 14 מאי 2018 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים עיקריים באתר (לחץ על הכותרת לכניסה לדף):

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, עורך דין ושמאי מקרקעין, נושא תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, בעל ניסיון בפרקטיקה המשפטית ובשמאות מקרקעין, עבד כשכיר בייעוץ משפטי במשרד ציבורי ובמשרדים פרטיים בתחום הדין האזרחי ומקרקעין. השקפת העולם של המשרד, תואמת וכפופה לכללי התורה והצדק: "דַּבְּרוּ אֱמֶת, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ אֱמֶת וּמִשְׁפַּט שָׁלוֹם, שִׁפְטוּ בְּשַׁעֲרֵיכֶם" (זכריה ח') ומתן שירות אדיב.
האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על מכשולים משפטיים שנקרים בהתנהלות היומיומית של כל אדם, וכן על מקרי עוולה חריגים ונושאים חברתיים ציבוריים, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם לעמדת וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ובהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זהמשום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר עם עורך-הדין יונתן לוי בירותי:

טלפון: 052-8081155
דוא"ל: lawyeryb@gmail.com
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
פקס: 15325712262
המשרד ממוקם במרכז העיר בירושלים.