עריכת חוזים - עורך דין לכתיבת הסכמים

חוזים והסכמים, נעים בין כישרון ביטוי בכתב לבין ראיית הנולד (וברגעי קדושה גם פרצות נבואה). המטרה העיקרית במתן ייעוץ להתקשרות חוזית כללית ובעיקר כלכלית, היא שמירה והגנה על זכויות הלקוח, קריאת יחסים עתידיים ואופן התנהלותם, והכל תוך אג'נדה לעיצוב חוזה הוגן וישר, כלפי שני הצדדים (תום לב, הבנת ההשלכות של כל הסעיפים, הסכמה מודעת של שני הצדדים).

לצפייה בקטע וידאו המסביר את תפקידו של עו"ד חוזים, לחץ כאן.

עורך דין צריך לעבד מצב היחסים - עובדות ורצונות משותפים של צדדים מתקשרים, ולהמירם להסכם שיתוף פעולה הכולל זכויות וחובות משפטיות (בהתאם לחופש ההתקשרות בחוזה, ובלבד שהן אינן סותרות את תקנת הציבור ואינן נוגדות את החוק).

יכולת ניסוח וכתיבה, עריכה והתאמה לדין הישראלי ולמקובל או נהוג באותו שוק/תחום, מצריכה ניסיון והתמחות משפטית בחוזים, אך בנוסף, לא פעם דרושה יצירתיות, חוכמה לדעת מה לא כדאי להכניס, ואפילו יחסי אנוש גבוהים – כדי לא להכביד בגיליונות בכתב, מקום שעלול לעכב או להרתיע מי מהצדדים. בדורנו דרוש גם יכולת טכנולוגית של גישה למאגרי מידע ונתונים כדי לבדוק בזריזות סוגיות מקובלות וחריגות בשוק או בתחום.

ייצוג ללקוח ניתן לפי העניין, בין בכתב ובין בע"פ, וכן בניהול משא ומתן מול צדדים וגורמים רלוונטיים, בליווי לארוך כל שלבי ההכנה וההסכם, או שירות נקודתי לפי בקשה.

         לאופן הזמנת העבודה של עריכת הסכם משפטי, לחץ כאן.

להלן דוגמאות לסוגי חוזים משפטיים:

הסכמים עסקיים, חוזים מסחריים, חוזה אחיד, חוזי עבודה, הסכמי מייסדים, תקנונים (וכן "תנאי שימוש"), זכיינות, בלעדיות, זכויות יוצרים, הסכמי סודיות (סוד עסקי או סודיות עובד), חוזה שכירות, ועוד מגוון סוגי הסכמים, כמו יד הדמיון, שכן ניתן לבנות הסכם ייחודי ומותאם לכל לקוח ומבנה התקשרות.

משרידנו גם מספר שירות משפטי גם לאחר חתימת חוזה, כגון:

  • בקשה או דרישה להשתחרר מחוזה (חזרה מן ההצעה ובלבד שהודעת החזרה נמסרה לניצע לפני שנתן הודעת קיבול; הצעה שהיא ללא חזרה; פקיעת ההצעה; מות המציע או הניצע או כשנעשה אחד מהם פסול דין; קיבול; המקום בו נמסרה הודעת הקיבול לעניין הסמכות המקומית; קיבול דרך התנהגות; חזקת קיבול; מועד הקיבול; קיבול לאחר פקיעה; חזרה מן הקיבול; עושק; ביטול חלקי; דרך הביטול; השבה לאחר הביטול)
  • פגם מסוים או טעות בחוזה (תום-לב במשא ומתן; חוזה למראית עין; טעות; הטעיה; טעות סופר; כפיה)
  • בדיקת חלותו/תוקפו המשפטי של החוזה כולו או בנוגע לסעיפים מסוימים (צורת חוזה; תוכנו של חוזה; פירוש של חוזה; השלמת פרטים; חוזה על תנאי; חוזה פסול; חוזה לטובת אדם שלישי; קיום החוזה בתום לב; חוזה שאינו בר ביצוע; תנאי באכיפה; אכיפה בעקה טעונת רישום; ביטול החוזה; הזכות לביטול; דרך הביטול).
  • הפרה של חוזה והצדקה לקבלת פיצויים (חוק החוזים [תרופות בשל הפרת חוזה]: זיהוי הנפגע; תרופות הנפגע; הזכות לאכיפה; השבה לאחר ביטול; הזכות לפיצויים; פיצויים ללא הוכחת נזק; פיצויים בעד נזק שאינו של ממון; הקטנת הנזק; פיצויים מוסכמים; הפרה צפויה; פטור בשל אונס או סיכול החוזה; זכות העיכבון; קיזוז).

חזרה לדף הבית

כניסות: 10956
קטגוריה: עו"ד דין לחוזים עידכון אחרון ב-ראשון, 03 יוני 2018 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

המשך לדפים ומאמרים עיקריים באתר (לחץ על הכותרת לכניסה לדף):

מעבר לדף:       ייצוג משפטי ועריכת כתבי בי-דין לערכאות בתי המשפט

מעבר לדף:       ניסוח מכתב משפטי הכולל תמצית זכויות לפי הדין, דרישה לפיצוי או מעשה ואזהרה

מעבר לדף:       תביעות כספיות - נזיקין (לשון הרע, תביעות קטנות, רשלנות מקצועית, תאונות דרכים)

מעבר לדף:       דיני מקרקעין, חוזה שכירות (דוגמא), הוצאת דייר סרבן-פינוי שוכר, סכסוכי שכנים, התנגדות להיתר בנייה/תב"ע, הפחתת היטל השבחה

מעבר לדף:       עריכת חוזים - הסכמים (סעיפים השומרים על טובת הלקוח, צרכנות - ביטול או תביעה בגין עסקה לא הוגנת, הסכמי לאתרי אינטרנט, תקנונים משפטיים)

מעבר לדף:       דיני עבודה  (פיצויי פיטורים, הלנת שכר, שעות נוספות, הרעת תנאים, דמי נסיעות, קרן פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה)

מעבר לדף:       מאמרים במשפט העברי, ושילובו בדין הישראלי

מעבר לדף:       פנייה מקוונת לייעוץ משפטי ראשוני, אודותינו  - רזומה והשקפת המשרד

מעבר לדף:       ערוץ היוטיוב של המשרד

על המשרד:

המשרד מנוהל ע"י יונתן לוי בירותי, עורך דין ושמאי מקרקעין, נושא תואר שני במנהל ציבורי וביקורת פנים, בעל ניסיון בפרקטיקה המשפטית ובשמאות מקרקעין, עבד כשכיר בייעוץ משפטי במשרד ציבורי ובמשרדים פרטיים בתחום הדין האזרחי ומקרקעין. השקפת העולם של המשרד, תואמת וכפופה לכללי התורה והצדק: "דַּבְּרוּ אֱמֶת, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ אֱמֶת וּמִשְׁפַּט שָׁלוֹם, שִׁפְטוּ בְּשַׁעֲרֵיכֶם" (זכריה ח') ומתן שירות אדיב.
האתר נועד לסייע בידכם להכיר את המשרד ותחומי עיסוקו. באמצעותו תוכלו לקבל מושג והסבר ראשוני על מכשולים משפטיים שנקרים בהתנהלות היומיומית של כל אדם, וכן על מקרי עוולה חריגים ונושאים חברתיים ציבוריים, לצד מאמרים וספרות במשפט העברי (לתנאי זכויות היוצרים והעתקה – לחץ כאן). בהתאם לעמדת וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ובהתאם למהות המענה שאפשר להגיש לגולש במסגרת האתר, אין באמור לעיל ובאתר זהמשום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

 

דרכי יצירת קשר עם עורך-הדין יונתן לוי בירותי:

טלפון: 025712262
דוא"ל: lawyeryb@gmail.com
פנייה מקוונת באתר: לחץ כאן
פקס: 15325712262
המשרד ממוקם במרכז העיר בירושלים.